XIX Міжнародний енергетичний бізнес-форум «5Е»

19-20 жовтня 2021 року в Міжнародному виставковому центрі м. Києва в рамках VII Міжнародного конгресу інженерів енергетиків відбулось пленарне засідання «ЕНЕРГЕТИЧНА БЕЗПЕКА УКРАЇНИ» та панельні дискусії за участю представників ПРАТ «УКРГІДРОПРОЕКТ».

Доктор технічних наук, головний радник ПРАТ «УКРГІДРОПРОЕКТ» Ландау Юрій Олександрович виступив з доповіддю на тему «Шляхи оптимізації ОЕС України в умовах енергетичного переходу», де було розглянуто стан об’єднаної енергосистеми (ОЕС) з різким дефіцитом маневрових потужностей ГЕС, ГАЕС та швидким зростанням потужностей СЕС та ВЕС, з необхідністю залучення для балансування графіків навантаження вугільних блоків ТЕС з роботою в непроектних умовах з великими затратами палива і викидами забруднюючих речовин.

У своїй доповіді він наголосив на важливості широкого розвитку таких напрямків, як розподільча генерація та використання гібрідних енерговузлів в об’єднуючих у своєму складі в різних сполучених ВЕС, ГЕС, ГАЕС, промислових акумуляторів, виробництво водню, які мають суттєві технологічні та фінансові перспективи.

Такі гібридні енерговузли можуть бути нові, або створюватись на основі працюючих ГЕС, ГАЕС та АЕС з видачею в енергосистему збалансованої електроенергії, та працювати на ОЕС України або в умовах розподільчої генерації на місцевих споживачів. Адже саме такі енерговузли можуть відігравать ключову роль у забезпеченні гнучкої та надійної роботи ОЕС України, в інтеграції з європейською енергосистемою.

Навів приклади крупних та середніх ГАЕС в карпатському регіоні та на півдні України де найбільш сприятливі умови і найбільша кількість ВЕС і СЕС. Підкреслив, що вкрай важливо в розробленні «Енергетичної стратегії України на період до 2050 року» врахувати нові тенденції, закласти інноваційний шлях розвитку.

З доповіддю «Перспективи завершення будівництва, інноваційні технологіі, використані при будівництві Дністровської ГАЕС» виступив головний інженер проекту – Гончарук Василь Олександрович.

Під час виступу він розкрив особливості проекту Дністровської ГАЕС, її роль в регулюванні пікових навантажень в енергосистемі України (ОУСУ). Розглянув варіанти та можливості регулювання потужності в різних діапазонах роботи гідротурбін великої потужності (324 МВт) (в генераторному та насосному режимах).

На дискусії представив інтерактивні слайди та ролики на основі нової 3D моделі Дністровської ГАЕС.