Об'єкти гідроенергетики / Гідроелектростанції (ГЕС)

Кременчуцька ГЕС

Станція є третьою ступінню каскаду ГЕС на р. Дніпро і знаходиться в експлуатації з 1960 р. Споруди гідровузла утворюють найбільше в Україні водосховище з корисною ємністю близько 9 млрд. м3 і с захисними спорудами.

Багаторічне регулювання стоку водосховищем збільшило виробництво електроенергії на розташованих нижче ГЕС на 700 млн. кВт.год.

З 1996 року проводиться комплексна реконструкція ГЕС Дніпровського каскаду з pеконстpукцією і заміною гідpосилового, електpотехнічного, а також допоміжного, механічного і сантехнічного обладнання ГЕС. З 1997 по 2002 проведено першучергу реконструкції, а з 2006 розпочато другу.

Основні цілі реконструкції: продовження строку експлуатації ГЕС, збільшення її потужності, виробітки, надійності, поліпшення якості виробленої електроенергії за рахунок вдосконалення системи управління, створення сучасних умов праці відповідно до чинних нормативних документів.

У першу чергу реконструкції та в період проміжного етапу було частково реконструйовано електротехнічне та допоміжне обладнання. У другу чергу реконструюється 12 гідроагрегатів та застаріле обладнання, яке не увійшло в першу чергу реконструкції.

Обсяг робіт, передбачених контрактом:

  • розробка техніко-економічного обґрунтування I та II черги реконструкції
  • складанняпрограмиреконструкціїпри розробці проектів реконструкції ГЕС
  • розробка проектів реконструкції ГЕС,
  • погодження технічної частини тендерної документації для поставки обладнання,
  • розробка робочої документації по заміні обладнання та реконструкції гідротехнічних споруд (бетонних і земляних гребель),
  • координація і ув'язка проектних рішень по будівельний частини і технологічному обладнанню,
  • ведення авторського нагляду за ходом реконструкції.

 

Основні характеристики об'єкту:

Показники

до реконструкції

після реконструкції

Встановлена потужність:

625

682,8

Тип туpбін:

Каплан

Кількість гідpоагpегатів:

12

Максимальний напір, м

13,6

Середньобагаторічнавиробітка

1495

1516

Витрати:

5700

Корисний об’єм вододойми, км3

8,97

Площа дзеpкалапpи HПР, км2

2252

Площа дзеpкалапpи РМО, км2

1170

До складу гідровузла входять: будівля ГЕС; водозливна гребля; земляні греблі; берегоукріплення Табурищенського мису; безнапірна дамба; судноплавний шлюз.