Об'єкти гідроенергетики / Гідроелектростанції (ГЕС)

Дністровська ГЕС-1

Дністровська ГЕС, яка побудована протягом 1975-1983 рр., - друга, після Дубосарської, з п'яти гідроелектростанцій, передбачених "Схемою комплексного використання водних ресурсів річки Дністер". Основною особливістю споруд гідровузла є будівля ГЕС руслового типу, яка сприймає відносно високий напір (до 55 м) і має водозливи над машинним залом, що дозволило відмовитися від будівництва окремої водозливної греблі.

З 1996 року проводиться комплексна реконструкція ГЕС ПАТ «Укргідроенерго» з pеконстpукцією і заміною гідpосилового, електpотехнічного, а також допоміжного, механічного і сантехнічного обладнання ГЕС. З 1997 по 2002 проведено першучергу реконструкції, а з 2006 розпочато другу.

Основні цілі реконструкції: продовження строку експлуатації ГЕС, збільшення її потужності, виробітки, надійності, поліпшення якості виробленої електроенергії за рахунок вдосконалення системи управління, створення сучасних умов праці відповідно до чинних нормативних документів.

У першу чергу реконструкції було встановлено генераторні вимикачі,частково замінені вимикачі 110 та 330 кВ, замінені системи керування та захисту агрегатів. В другу чергу реконструюється застаріле електротехнічне та допоміжне обладнання, яке не увійшло в першу чергу реконструкції.

Обсяг робіт, передбачених контрактом:

  • розробка техніко-економічного обґрунтування I та II черги реконструкції
  • складанняпрограмиреконструкціїпри розробці проектів реконструкції ГЕС
  • розробка проектів реконструкції ГЕС,
  • погодження технічної частини тендерної документації для поставки обладнання,
  • розробка робочої документації по заміні обладнання та реконструкції гідротехнічних споруд (бетонних і земляних гребель),
  • координація і ув'язка проектних рішень по будівельний частини і технологічному обладнанню,
  • ведення авторського нагляду за ходом реконструкції.

Основні характеристики об'єкту:

Показники

Значення

Встановлена потужність:

702

Тип туpбін:

Каплан

Кількість гідpоагpегатів:

6

Максимальний напір, м

53,5

Середньобагаторічнавиробітка

865

Витрати:

1920

Корисний об’єм вододойми, км3

2000

Площа дзеpкалапpи HПР, км2

142

Площа дзеpкалапpи РМО, км2

75,0

До складу гідровузла входять: будівля гідроелектростанції суміщена, водозливного типу; будівля монтажного майданчика; сполучені споруди; кріплення нижнього б'єфу; кам'яно-земляна насипна гребля.